Patyriminis pasakų ir meno terapijų užsiėmimų ciklas „MANO GYVENIMO PASAKA“

Kviečiame visus norinčius analizuoti savo gyvenimą per pasakas, metaforas bei dailės terapiją.

Nuo pat mažens girdime palyginimus: „jos gyvenimas – tikra pasaka“, „linkiu sukurti pasaką gyvenime“, „tarsi iš pasakos“ ir pan. Tačiau kai skaitome pasakas, neretai apima jausmas, kad tokios pasakos visai nesinori. Iš tiesų, kam norėtųsi būti prarytai vilko, net ir su viltimi, jog tave išgelbės medžiotojas? Arba būti nuvežtam į mišką, papulti į milžino-žmogėdros namus? Greičiausiai niekas… Tačiau norime mes ar nenorime, pasirenkame ar ne – mūsų gyvenimai taip pat pilni iššūkių, netikėtumų, sunkumų, o kartu ir laimės akimirkų, atradimų bei stebuklų.

Pasakose naudojami įvairūs simboliai, net jei nėra mums visiškai aiškūs, dažniausiai lengvai suprantami mūsų pasąmonei. Mes galime lengvai atrasti panašumus, susitapatinti su veikėjų išgyvenimais, atrandant sąsajas su savo gyvenimo istorija. Ir kuo aiškiau savo istoriją suvoksime, tuo geriau žinosime kur esame šiuo metu, link kur judame, kokie veikėjai dabar šalia mūsų, kas mums gali padėti, o kas pakenkti.

Kaip viskas vyks? 6 savaites iš eilės pasinersite į savo gyvenimo pasakos tyrinėjimą. Vieną kartą per savaitę (ketvirtadienio vakarą), Zoom platformoje prisijungsime į 1,5 val. susitikimą, kuriuo metu Jūs:

  • išgirsite užduotį, pagal atskirus pasakos etapus;
  • sužinosite ką turėsite parašyti iki sekančio susitikimo;
  • aptarsite ir gausite atgalinį ryšį kaip iš grupės vedančiųjų taip ir iš grupės narių;
  • kartais piešite, karpysite ar atliksite kitokias meno terapijos praktikas gilesniam savęs, savo istorijos bei užduoties suvokimui.

Po susitikimo turėsite visą savaitę tam, kad spėtumėte parašyti savo pasakos dalį. Visų 6 užsiėmimų pabaigoje turėsite vientisą pasaką, atspindinčią, Jūsų gyvenimo istoriją ir planuojamus ateities rezultatus.

Ko reikės? Rašymo priemonių, tokių kurie Jums yra patogiausi. Galėsite rašyti ranka ar kompiuteryje, svarbiausia, kad Jums būtų patogu. Piešimo lapų, spalvotų pieštukų ar flomasterių, įvairių smulkmenų – apie šias priemones informuosime prieš susitikimą kiekvieną kartą atskirai. Tačiau nereikės nieko, ko neturėtumėte pas save namuose, o jei kažkuo ir neturėsite, padėsime atrasti tinkamą alternatyvą.

Kada vyks? Nuo spalio 14 d. iki lapkričio 18 d. nuo 18.00 iki 19.30 val.

Investicija į save50 eurų, mokant iki spalio 1 d., vėliau – 70 eur už visus 6 susitikimus, plius 30 min. individuali konsultacija dovanu.

Pasakų bei meno terapijos nauda: nerimo lygio sumažėjimas, gilesnis savęs pažinimas, „aš galiu“ jausmo stiprinimas.

Informacija tel. +370 618 54673 (Svetlana) ar el. paštu menas.psichologija@gmail.com

Registracija internetu https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDKe9APT0Gr91I6oejQ0JVaKEcSUXszreWyuP6E9fJa4EbcA/viewform?usp=sf_link

Registruojantis prašome sumokėti 25 Eur avansą. Mokestį perveskite VšĮ Meno psichologijos centrui, kodas – 303390327, a/s LT284010051002149509. Pavedime nurodykite – avansas už pasakų terapiją.

Patyriminę grupę ves:

Psichologė Julija Akimenkova, turinti daugiau nei 10 metų praktinio konsultavimo bei grupių vedimo patirtį, taikanti dailės, smėlio, pasakų terapijos metodus.

Psichologė, meno terapijos praktikė Svetlana Bliudžienė, baigusi meno terapijos studijas praktinės psichologijos institute „Imaton“, turinti smėlio, pasakų terapijos, žaidimų, metaforinių kortų taikymo terapiniame darbe pažymėjimus, vedantį terapines grupes bei individualias konsultacijas nuo 2017 m.

Viskas, į ką žiūrėsite, gali tapti pasaka ir iš visko, ką paliečiate, galite gauti istoriją. (Hansas Christianas Andersenas)

Leave a Reply